• Regulamin konkursu na najlepszą pracę z zakresu farmakologii

  Zarząd Główny PTF przyjał ostateczną wersję regulaminu na najlepszą prace z zakresu farmakologii dla Członków PTF. Serdeznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem. 

 • XX Congress of the Polish Pharmacological Society

  Serdecznie zapraszamy do udziału w XX Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, który odbędzie się 5-7 czerwca 2019 roku w Lublinie. 

 • 3. Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny

  Szanowni Państwo,

  W imieniu Komitetu Organizacyjnego 3rd Central European Biomedical Congress pragnę przekazać informację, że rozpoczęła się rejestracja na 3. Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny, który odbędzie się w dniach 15-18 września 2018 r. w Krakowie.

  Organizatorami Kongresu są Instytut Farmakologii PAN w Krakowie oraz Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy współudziale Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego i Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego.

  Po sukcesie 2. Środkowoeuropejskiego Kongresu Biomedycznego, który odbył się w dniach 15‑18 czerwca 2016 r. w Krakowie, czas na kolejną edycję.

 • Apel - styczeń 2018

  Zarząd Główny reprezentujący Polskie Towarzystwo Farmakologiczne w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwa zdecydowanie apeluje o zmiany w przepisach dotyczących wprowadzania i obrotu suplementami diety.

 • Stanowisko PTF ws. oceniania naukowców

  List otwarty

  członków Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego

  do środowiska naukowego w Polsce

Cel

Polskie Towarzystwo Farmakologiczne jest stowarzyszeniem naukowym działającym od 1965 roku. Statutowym celem Towarzystwa jest organizowanie i popieranie wszelkich czynności zmierzających do rozwoju badań i prac naukowych w zakresie farmakologii doświadczalnej i klinicznej oraz toksykologii, zrzeszenie osób pracujących w tych dziedzinach i upowszechnienie osiągnięć naukowych odpowiednich gałęzi nauki, reprezentowanie polskiej farmakologii i toksykologii w kraju i zagranicą.